Najnowsze

Najnowsze

Rok 2018 należał do TVN24 i "Faktów" TVN

W 2018 roku TVN24 był najchętniej oglądanym kanałem tematycznym w Polsce zarówno wśród wszystkich widzów, jak i w grupie komercyjnej 16-49 lat - wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Liderem wśród programów informacyjnych były "Fakty" TVN.

Najgorsze hasła 2018 roku. Kilka nowości w czołówce rankingu

"123456" to najgorsze hasło informatyczne 2018 roku, które niestety wciąż jest stosowane przez tysiące ludzi na świecie. Tak przynajmniej wynika z danych opublikowanych przez firmę SplashData. Na drugim miejscu znalazło się hasło "password". Podium uzupełnia ciąg cyfr "123456789". W tegorocznym zestawieniu jest też kilka nowości, jak choćby hasło "donald", które sklasyfikowano na 23. pozycji.

Awaria w największym banku w Polsce usunięta

Brak dostępu do aplikacji IKO oraz serwisu iPKO - to problemy, z którymi w poniedziałek po południu musiała się zmierzyć część klientów PKO BP. - Utrudnienia zostały usunięte - poinformowali po 18.00 przedstawiciele banku.

Trzy stawki VAT na pieczywo. Rząd chce likwidować podatkowe absurdy

Ministerstwo Finansów skierowało do konsultacji nowe matryce VAT, które pozwalają ustalić, jaką stawką objęte są poszczególne kategorie produktów. Skutki mają być neutralne dla konsumentów - zapewnia resort w ocenie skutków regulacji. Jak podkreślono, celem zmiany przepisów jest uproszenie systemu i "ograniczenie niekonsekwencji w stosowaniu stawek VAT".

12 listopada wolny od pracy. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Została już ona opublikowana w Dzienniku Ustaw, co oznacza, że nowe przepisy wchodzą w życie od czwartku. Wcześniej posłowie przyjęli poprawkę Senatu zakładającą zakaz handlu.

Ruszył nowy-stary system e-myta. Kontraktom przygląda się CBA

Ruszył nowy ViaToll, czyli przynoszący 2,5 miliarda złotych elektroniczny system poboru opłat za ruch ciężarówek po polskich drogach. Zgodnie z prawem miał zostać przejęty przez państwo, ale pozostał w rękach prywatnych podwykonawców. Tym razem wybranych bez przetargu, "z wolnej ręki", czemu przygląda się Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Dwa polskie banki w europejskiej czołówce

Wyniki europejskich testów warunków skrajnych wskazują, że w grupie 48 przebadanych banków PKO BP jest najodporniejszy na negatywne scenariusze makroekonomiczne. W pierwszej trójce spośród wszystkich badanych banków znalazł się również Bank Pekao - poinformowały banki w komunikatach prasowych.

Facebook usuwa fałszywe konta z Iranu

Facebook poinformował w piątek, że usunął z serwisu społecznościowego 82 stron, grup i kont, które zostały założone w Iranie w celu dezinformowania amerykańskich i brytyjskich użytkowników.

"Wall Street Journal": Google szykuje nową opłatę

Google będzie pobierać opłaty od producentów telefonów za preinstalowanie swoich aplikacji na nowych smartfonach. Dotyczy to jednak wyłącznie urządzeń dystrybuowanych w krajach Unii Europejskiej - poinformował dziennik "Wall Street Journal".

Grupa inwestorów chce dymisji szefa Facebooka

Czterej znaczący państwowi inwestorzy Facebooka w USA zaapelowali do Marka Zuckerberga, by podał się do dymisji ze stanowiska dyrektora generalnego firmy. Powodem jest między innymi ostatni wyciek danych użytkowników serwisu.

Paczki i listy z poślizgiem. Poczta Polska przeprasza

Klienci Poczty Polskiej skarżą się na opóźnienia w dostarczaniu paczek, które sięgają nawet kilkudziesięciu dni. Operator przeprasza i wyjaśnia, że to efekt między innymi okresu urlopowego i sytuacji na rynku pracy.

Rośnie ryzyko twardego brexitu. "Potrzebna zmiana postawy"

Rośnie ryzyko tak zwanego twardego brexitu, czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez porozumienia. Potrzebna jest zmiana postawy Komisji Europejskiej, jeśli porozumienie ma być osiągnięte - oświadczył we wtorek brytyjski minister spraw zagranicznych Jeremy Hunt. Wielka Brytania rozpoczęła proces wyjścia z UE 29 marca 2017 roku i powinna opuścić Unię 29 marca 2019 roku.

Kolejny spis powszechny w Polsce. Jest projekt

Od 1 września do 30 listopada 2021 roku - w tym terminie miałby zostać przeprowadzony kolejny narodowy spis powszechny ludności i mieszkań. Tak zakłada skierowany w czwartek do uzgodnień oraz konsultacji projekt ustawy przygotowany przez Główny Urząd Statystyczny.

Technologie społecznie użyteczne. Festiwal Sektor 3.0

Nowoczesne technologie w służbie społecznej - to Festiwal Sektor 3.0, który ruszył dziś w Warszawie. Dzięki inicjatywie organizacje non profit wykorzystują najnowocześniejsze rozwiązania w działaniach społecznie użytecznych i w rezultacie działają sprawniej.

Propozycja cięć w unijnym budżecie. Szef europarlamentu zapowiada twarde negocjacje

Będziemy bronić naszej pozycji negocjacyjnej w sprawie unijnego budżetu - powiedział w piątek przebywający we Florencji przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani. Zapowiedział też, że europosłowie skupią się przede wszystkim na wpływach do budżetu pochodzących na przykład z podatków od firm internetowych, a nie podwyższenia składek członkowskich.

Awans Polski w unijnym rankingu. Potężne środki na inwestycje

Polska awansowała na piąte miejsce w Unii Europejskiej pod względem wysokości wsparcia uzyskanego z tak zwanego planu Junckera - poinformował resort inwestycji i rozwoju. Na inwestycje w naszym kraju Europejski Bank Inwestycyjny przeznaczył 2,9 miliarda euro, czyli około 12,4 miliarda złotych.

Uprzedzą SMS-em, potem naliczą opłaty. Operatorzy sprawdzają zagraniczne rozmowy

Rozmowy i wiadomości w roamingu bez dodatkowych opłat w Unii Europejskiej - tak, ale nie dla osób, które łamią tak zwaną politykę uczciwego korzystania z oferty. Polscy operatorzy zapowiadają, że klienci, którzy nadużywają darmowego roamingu, będą ponosić dodatkowe koszty. Tacy klienci zostaną poinformowani SMS-em o zamiarach operatora.